Nowe produkty

Brak nowych produktów na tą chwilę

Wszystkim, którzy chcieliby sprawić przyjemność bliskiej osobie, polecamy kartę podarunkową - na dowolną, ustaloną kwotę - do wykorzystania w naszej księgarni (od zaraz, wysyłkowo:) i wrocławskiej kawiarni (po wznowieniu działalności:)! Szczegóły, pytania, informacje - fundacionlibroslibres@gmail.com. 

Para todos que quieran ofrecer un libro (mandamos a toda Polonia con DHL), un café o una copa de vino en nuestra librería en Wrocław (en cuanto acabe la locura epidemiológica)  - les ofrecemos una tarjeta de regalo (la cuota de abono puede ser la que indiquen). Detalles, preguntas y más información: fundacionlibroslibres@gmail.com.

 

 

 

RAMIREZ Ariel, AIRES

39,00 zł brutto

5901549919080

Stan: Tego produktu brak w magazynie


Powiadom mnie kiedy będzie dostępny

Inne produkty w tej samej kategorii: (15)

Płyta "Aires" bandoneonisty Ariela Ramireza to klasyczne tango prosto z Argentyny. Ariel Ramirez (wnuk słynnego argentyńskiego kompozytora, twórcy Mszy Kreolskiej  - Ariela Ramireza) przyjechał w ubiegłym roku do Europy, a konkretnie do Polski, gdzie ukończył prace nad pierwszą solową płytą (wcześniej grał w najsłynniejszych argentyńskich zespołach tango).

Paradoksalnie to właśnie we Wrocławiu spotkał wokalistę Joao de Sousę, który uzupełnił skład kwartetu Ramireza. Śpiew Portugalczyka miejscami nadaje wykonywanym przez nich piosenkom dodatkowo posmak fado.

W kwartecie (zarówno na płycie, jak i koncertach) słyszymy też grę gitarzystki Dominiki Białostockiej, jak i pianisty Darka Samerdaka.

 

 

 

 

Na płycie znalazły się tak znane utwory, jak "Libertango" Astora Piazzolli, "Dos Gardenias" kojarzone dotąd głównie z filmem "Buena Vista Social Club", milonga "Taquito militar", bolero "A mi manera" czy kolejne tango "Por una Cabeza" Gardela i Lepery.

 

 

Wśród tych kompozycji znalazło się też miejsce na autorski popis Ariela Ramireza w utworze "Wrocław gris". Do utworu tego zainspirowała Ariela pierwsza w jego życiu europejska jesień. Deszcz, szybkie tempo przemieszczania się przechodniów oraz jesienna aura. Paradoksalnie to wszystko sprawiło, że postanowił tu zostać na dłużej... Przedpremierowy koncert jego kwartetu odbył się w Filharmonii Opolskiej, która została wypełniona dosłownie do ostatniego miejsca, a bisy trwały blisko godzinę! Oprócz muzyków na scenie pojawiła się także para taneczna z wrocławskiej szkoły tanga - Tangoki.

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.