Nowe produkty

Brak nowych produktów na tą chwilę

Wszystkim, którzy chcieliby sprawić przyjemność bliskiej osobie, polecamy kartę podarunkową - na dowolną, ustaloną kwotę - do wykorzystania w naszej księgarni (od zaraz, wysyłkowo:) i wrocławskiej kawiarni (po wznowieniu działalności:)! Szczegóły, pytania, informacje - fundacionlibroslibres@gmail.com. 

Para todos que quieran ofrecer un libro (mandamos a toda Polonia con DHL), un café o una copa de vino en nuestra librería en Wrocław (en cuanto acabe la locura epidemiológica)  - les ofrecemos una tarjeta de regalo (la cuota de abono puede ser la que indiquen). Detalles, preguntas y más información: fundacionlibroslibres@gmail.com.

 

 

 

BARCELONA (CD)

39,00 zł brutto

5901549919011

Stan: Tego produktu brak w magazynie


Powiadom mnie kiedy będzie dostępny

Inne produkty w tej samej kategorii: (15)

Wszystkie najlepsze zespoły współczesnej Barcelony (oczywiście muzyczne nie piłkarskie) zostały zebrane tu na jednej płycie. Ten swoisty muzyczny przewodnik po śródziemnomorskiej metropolii z pewnością ułatwi przetrwać nam mroźną zimę.
Na płycie znalazły się utwory m.in. zespołów Salvarez, Costo Rico, Ojos de Brujo, Che Sudaka. Nie zabrakło też oczywiście hitu „Barcelona” znanego z filmu Vicky Cristina Barcelona.

Płytę promuje teledysk „Buena Gente” zespołu Salvarez. Salvarez to obok Costo Rico, a przede wszystkim Che Sudaka, jeden z aktywniejszy ostatnio w Hiszpanii zespołów wywodzących się ze Śródziemnomorskiej metropolii. Album otwiera właśnie ta ostatnia grupa, utworem Mensajes. Potem jednak mamy okazję jeszcze raz spotkać się na krążku z tym zespołem, tym razem w utworze "Sera posible".

 
Choć większość z zamieszczonych zespołów utożsamia się silnie ze stolicą Katalonii - Barceloną, to jednak wszystkie zaprezentowane piosenki wykonywane są w języku hiszpańskim, a nie katalońskim. Może się to komuś wydać dziwne w dobie dążeń separatystycznych Katalonii, ale w rzeczywistości śpiewanie po hiszpańsku jest właśnie charakterystyczne dla tamtejszej sceny muzycznej.
Paradoksalnie też, piosenki najbardziej utożsamiającej się z Katalonią grupy (Jaleo Real), której muzyka określana jest jako rumba catalana, w swej estetyce najbliższe są stereotypowemu wyobrażeniu muzyki hiszpańskiej. Być może pokazuje to nową oddolną tendencję podkreślania raczej związków, podobieństw, i wspólnoty Katalonii z Hiszpanią, a nie ich różnic i odrębności.

Do płyty dołączona jest książeczka z mnóstwem dobrze opisanych zdjęć pochodzących z różnych dzielnic Barcelony. Kilka z nich w galerii na poniżej. W książeczce też znajduje się strona na której można zobaczyć współcześnie zrobione zdjęcia miejscom przedstawionym w książce "Cień Wiatru" Carlosa Ruiza Zafona.

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.