Nowe produkty

Brak nowych produktów na tą chwilę

Wszystkim, którzy chcieliby sprawić przyjemność bliskiej osobie, polecamy kartę podarunkową - na dowolną, ustaloną kwotę - do wykorzystania w naszej księgarni (od zaraz, wysyłkowo:) i wrocławskiej kawiarni (po wznowieniu działalności:)! Szczegóły, pytania, informacje - fundacionlibroslibres@gmail.com. 

Para todos que quieran ofrecer un libro (mandamos a toda Polonia con DHL), un café o una copa de vino en nuestra librería en Wrocław (en cuanto acabe la locura epidemiológica)  - les ofrecemos una tarjeta de regalo (la cuota de abono puede ser la que indiquen). Detalles, preguntas y más información: fundacionlibroslibres@gmail.com.

 

 

 

BAYLY Jaime, NOC JEST DZIEWICĄ

26,00 zł brutto

9788392464518

Stan: Tego produktu brak w magazynie


Powiadom mnie kiedy będzie dostępny

Inne produkty w tej samej kategorii: (30)

 

Gabriel Barrios mieszka w Limie i teoretycznie nie powinien narzekać: pracuje w telewizji, gdzie nieźle mu płacą, ma pokoik u zamożnych rodziców, choć w razie czego dysponuje własnym mieszkankiem w najlepszej dzielnicy, a także dużą ilością wolnego czasu i pieniędzmi na nocne hulanki i narkotyki. Tyle że Gabriel wcale szczęśliwy nie jest: Lima wydaje mu się ciasna i zaściankowa, ma dosyć pajacowania w telewizji, dość zaczepek rozpoznających go na ulicy telewidzów oraz naruszających jego prywatność artykulików w plotkarskiej w prasie, a umoralniające kazania matki-dewotki doprowadzają go do szału. Do tego wszystkiego Gabriel jest gejem, a być gejem w Limie i zarazem być szczęśliwym – to przecież niemożliwe.
Ale pewnego dnia, w zadymionej i tłocznej knajpie o nazwie Niebo, na scenie okupowanej zazwyczaj przez żałosnych szarpidrutów, pojawia się boski Mariano, być może zbawienie Gabriela. I tak zaczyna się romans, słodki i gorzki, w rytmie ostrej muzyki, romans, w którym miłość przeplata się z seksem, a kokaina z marihuaną. Wraz z Gabrielem – cynikiem, ale wrażliwcem, złośnikiem, ale świetnym obserwatorem – przechadzamy się po tętniącej życiem nocnej Limie, która jest piekłem i niebem jednocześnie.
Noc jest dziewicą to powieść „gadana”, soczysty monolog młodego człowieka zagubionego w wielkim mieście i w samym sobie. Mnóstwo w niej humoru, erotyki (w wielu odcieniach, od subtelnej zmysłowości po mocny seks), błyskotliwych i uroczo złośliwych opisów, zabawnych epizodów i znakomitych dialogów. Uważny czytelnik znajdzie tu także obraz dzisiejszego Peru – ale nie tego indiańskiego, folklorystycznego, tylko Peru wielkich miast, narkotyków i massmediów. Jednak przede wszystkim Noc jest dziewicą to bardzo osobista opowieść o zmaganiu się z własnym niespokojnym wnętrzem.

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.