Wszystkim, którzy chcieliby sprawić przyjemność bliskiej osobie, polecamy kartę podarunkową - na dowolną, ustaloną kwotę - do wykorzystania w naszej księgarni (od zaraz, wysyłkowo:) i wrocławskiej kawiarni (po wznowieniu działalności:)! Szczegóły, pytania, informacje - fundacionlibroslibres@gmail.com.
Para todos que quieran ofrecer un libro (mandamos a toda Polonia con DHL), un café o una copa de vino en nuestra librería en Wrocław (en cuanto acabe la locura epidemiológica) - les ofrecemos una tarjeta de regalo (la cuota de abono puede ser la que indiquen). Detalles, preguntas y más información: fundacionlibroslibres@gmail.com.
Północnoamerykański western to bardzo skonwencjonalizowany gatunek filmowy, w którym zazwyczaj „dobro” i „zło” są wyraźnie zaznaczone. W niniejszej pracy starałem się udowodnić, że wizerunek Meksyku i Meksykanów w hollywoodzkich westernach jest w dużej mierze oparty na funkcjonujących w społeczeństwie północnoamerykańskim stereotypach, według których Meksykanin to chłop lub bandyta żyjący w skrajnej biedzie, co skłania go często do nikczemnych zachowań. Meksykanki są namiętne i gorące, chętnie i bez skrępowania dzielą się też swoimi wdziękami, zwłaszcza z Amerykanami. Pogranicze meksykańsko-północnoamerykańskie to z kolei obszar zderzenia barbarzyństwa i cywilizacji. Amerykanie, broniąc swojej południowej granicy, stawiają tamę dla dzikich hord barbarzyńców chcących przeniknąć i zniszczyć cywilizację. Sam Meksyk jest natomiast krajem chaosu i anarchii, gdzie nie panuje żadne stanowione prawo, a jedyna sprawiedliwość wypływa z lufy karabinu lub rewolweru. O takim Meksyku i takich Meksykanach opowiadają hollywoodzkie westerny, o takich stereotypach jest więc niniejsza książka.
Marcin Florian Gawrycki
Brak komentarzy od klienta w tym momencie.