Nowe produkty

Brak nowych produktów na tą chwilę

Wszystkim, którzy chcieliby sprawić przyjemność bliskiej osobie, polecamy kartę podarunkową - na dowolną, ustaloną kwotę - do wykorzystania w naszej księgarni (od zaraz, wysyłkowo:) i wrocławskiej kawiarni (po wznowieniu działalności:)! Szczegóły, pytania, informacje - fundacionlibroslibres@gmail.com. 

Para todos que quieran ofrecer un libro (mandamos a toda Polonia con DHL), un café o una copa de vino en nuestra librería en Wrocław (en cuanto acabe la locura epidemiológica)  - les ofrecemos una tarjeta de regalo (la cuota de abono puede ser la que indiquen). Detalles, preguntas y más información: fundacionlibroslibres@gmail.com.

 

 

 

NÚÑEZ, Marisa & BANSCH, Helga, KUKURYK

KUKURYK JEST ADAPTACJĄ TRADYCYJNEGO OPOWIADANIA BIRMAŃSKIEGO, KTÓRE MÓWI O POTRZEBIE SŁUCHANIA DOBRYCH RAD.

Więcej

34,00 zł brutto

9788362737024

Stan: Tego produktu brak w magazynie


Powiadom mnie kiedy będzie dostępny

Inne produkty w tej samej kategorii: (18)

TEKST MARISA NÚÑEZ
ILUSTRACJE HELGA BANSCH
PRZEKŁAD BEATA HANIEC

KUKURYK JEST BEZTROSKIM KURCZAKIEM, KTÓRY MIESZKA ZE SWOJĄ MAMĄ. PEWNEGO DNIA MAMA KURA POSTANAWIA UPIEC BABKĘ, A KURCZACZEK PROPONUJE, ŻE POSZUKA CHRUSTU DO ROZPALENIA OGNIA W PIECU. KIEDY ZAAFEROWANY PRACĄ SPOTYKA NA SWEJ DRODZE WIELKIEGO, ZŁEGO KOTA, UDAJE MU SIĘ WYMKNĄĆ - OBIECUJE ODDAĆ KOCUROWI POŁOWĘ GOTOWEJ BABKI. NIESTETY, GDY NIEBEZPIECZEŃSTWO MIJA, KUKURYK ZAPOMINA O UMOWIE I ZJADA CAŁE CIASTO. MAMA GNIEWA SIĘ NA NIEGO: TERAZ PRZYJDZIE KOT I POŁKNIE CIĘ W LOT! PO CHWILI KOT HUNCWOT RZECZYWIŚCIE PRZYCHODZI PO SWOJĄ CZĘŚĆ BABKI I...

KUKURYK JEST ADAPTACJĄ TRADYCYJNEGO OPOWIADANIA BIRMAŃSKIEGO, KTÓRE MÓWI
O POTRZEBIE SŁUCHANIA DOBRYCH RAD, O TYM JAK WAŻNE JEST DOTRZYMYWANIE OBIETNIC I O TRUDACH NAUKI DZIELENIA SIĘ Z INNYMI.

TEKST KSIĄŻKI NIE KONCENTRUJE SIĘ JEDNAK NA MORALIZOWANIU, WPROST PRZECIWNIE. MARISA NÚÑEZ Z LEKKOŚCIĄ I HUMOREM OPOWIADA PROSTĄ LECZ TRZYMAJĄCĄ
W NAPIĘCIU HISTORIĘ, KTÓRA W POŁĄCZENIU Z ILUSTRACJAMI HELGI BANSCH, ZGODNYMI
Z RYTMEM TEKSTU, TWORZY WRAŻENIE SPEKTAKLU TEATRALNEGO.

SIĘGAJĄC PO KOLAŻ, JASNE I ŻYWE KOLORY, ZDECYDOWANE FAKTURY I DOSKONAŁĄ, DELIKATNĄ KRESKĘ, ILUSTRATORKA PODNOSI DRAMATURGIĘ FABUŁY I WYCZAROWUJE ŚWIAT EMOCJI TRÓJKI BOHATERÓW: NIEPOKÓJ KUKURYKA, CZUŁOŚĆ MAMY KURY I WŚCIEKŁOŚĆ KOTA HUNCWOTA. ŚWIAT TEN JEST Z ŁATWOŚCIĄ INTERPRETOWANY NAWET PRZEZ NAJMŁODSZE DZIECI.

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.