Novedades

no hay nuevos productos en este momento

 

 

Kto jest dociekliwy i ciekawy Hiszpanii - serdecznie zapraszamy do naszej wrocławskiej księgarni w Zaułku Solnym we wtorek 21 marca o 19:00 na książkową fiestę z autorką ksiażki OLÉ! HISZPANIA DLA DOCIEKLIWYCH!

Campeonato de español - JUGAMOS EN ESPANOL [*]

Juegos didácticos de la serie Jugamos en Español, para ninos, jovenes y adultos. 660 preguntas y respuestas para conocer mejor Espana y los paises hispanohablantes!

Más detalles

53,00 zł IVA incluído

9788853613752

Disponibilidad: Este producto ya no está en stock


Indicarme cuando esté disponible

otros productos de la misma categoría: (30)

Gra językowa Campeonato de español - wersja z rozbudowaną instrukcją w języku polskim oraz dodatkową kostką do gry. Campeonato de español jest grą w konwencji olimpiady wiedzy, w której za pomocą serii sześciuset sześćdziesięciu interesujących pytań i odpowiedzi gracze poznają różnorodne aspekty geografii, cywilizacji i kultury Hiszpanii i krajów iberojęzycznych oraz aktywnie i bezstresowo rozwijają swoją znajomość języka hiszpańskiego na poziomie A2-B1.
Charakter gry: Gra planszowa,
Poziom trudności: A2-B1.
Gra oferuje możliwość prowadzenia rozgrywki na poziomie A2 , lub B1 (przy użyciu oddzielnych zestawów kart), bądź na poziomie mieszanym A2-B1 przy użyciu obu zestawów kart równocześnie. Do dyspozycji graczy jest plansza zawierająca ponumerowane pola w kolorach odpowiadających kolorom pięciu kół olimpijskich oraz dwie talie kart zawierających na każdej karcie po pięć pytań oznaczonych pięcioma kolorami i odpowiadających następującym tematom:     -kolor czerwony: kultura, sztuka, muzyka, kino, literatura    -kolor zielony: geografia    -kolor czarny: historia, tradycje, szkoła, edukacja, bezpieczeństwo drogowe,    -kolor żółty: zdrowy tryb życia i zdrowe odżywianie, czas wolny, sport    -kolor niebieski: nauki przyrodnicze, zwierzęta, technologia, astronomia Pod każdym z pytań umieszczonych na karcie znajdują się trzy odpowiedzi, z których jedna (wyróżniona pogrubionym drukiem) jest poprawna. Jeden z możliwych scenariuszy prowadzenia rozgrywki: Każdy z uczestników gry ma za zadanie wykonać rzut kostką i odliczyć na planszy ilość pól odpowiadającą wylosowanej liczbie, po czym odpowiedzieć na pytanie odczytane z wyciągniętej przez osobę prowadzącą grę (na przykład nauczyciela) karty. Jeżeli przykładowo pole wylosowane przez gracza ma kolor czerwony, osoba prowadząca grę odczytuje z losowo wyciągniętej karty pytanie oznaczone tym kolorem wraz z trzema przyporządkowanymi do niego możliwymi odpowiedziami. Wskazanie poprawnej odpowiedzi premiowane jest otrzymaniem żetonu w odpowiednim kolorze, natomiast zła odpowiedź uniemożliwia otrzymanie żetonu. Jeżeli w trakcie rozgrywki gracz wylosuje pole oznaczonym tym samym kolorem, co posiadany przez niego żeton, wykonuje kolejne rzuty kostką dopóki nie znajdzie się na polu o innym kolorze. Wygrywa ten z graczy, który jako pierwszy udzieli poprawnych odpowiedzi na zadane pytania w pięciu głównych kategoriach tematycznych odpowiadających pięciu kolorom, a tym samym zbierze pięć różnych żetonów. Inny sposób prowadzenia rozgrywki przewiduje możliwość wielokrotnego stawania na polu o tym samym kolorze i otrzymywania wielu takich samych żetonów, a po wyczerpaniu puli wolnych żetonów, zakończenia gry i podliczenia który z graczy zdobył ich najwięcej. Jeszcze innym wariantem wykorzystania gry jest prowadzenie rozgrywki zgodnie z zasadami popularnej gry w tzw. "węże i drabiny", w której gracze przesuwają po planszy swoje pionki o liczbę oczek wylosowanych po rzucie kostką, a udzielenie poprawnej odpowiedzi na pytanie oznaczone odpowiednim kolorem uprawnia do pozostania na wylosowanym polu, podczas gdy wskazanie złej odpowiedzi powoduje utratę kolejki, bądź cofnięcie się o ustaloną na początku gry ilość pól. Wygrywa ten z graczy, który jako pierwszy dotrze do mety, którą jest ostatnie pole na planszy oznaczone numerem 50. Gra znajduje ponadto zastosowanie jako materiał do wszelkiego rodzaju olimpiad i konkursów z wiedzy o geografii, cywilizacji i kulturze Hiszpanii i krajów iberojęzycznych.
Cele językowe : -nauka słownictwa języka hiszpańskiego, -nauka wyrażeń idiomatycznych, -rewizja znajomości zasad gramatyki, w tym konstruowania zdań pytających. Cele kulturowe : -poznawanie geografii, kultury, historii i tradycji Hiszpanii i krajów iberojęzycznych. Przedział wiekowy : dzieci od 8 roku życia, młodzież, dorośli Zastosowanie: Gra znajduje zastosowanie zarówno w trakcie zajęć w szkole jak i w warunkach domowych (zabawy z przyjaciółmi i rodziną, lub prywatne lekcje języka hiszpańskiego). Dodatkowe korzyści: Gra językowa Campeonato de español  doskonali sprawności umysłowe takie jak pamięć, ko ncentracja i spostrzegawczość, sprzyja skutecznemu zapamiętywaniu oraz uczy aktywności i zdrowej rywalizacji, a jej ludyczny charakter pomaga w nawiązywaniu relacji społecznych z pozostałymi uczestnikami gry oraz wpływa pozytywnie na zredukowanie dystansu pomiędzy uczniem i uczącym. Dodatkowa kostka: Gra wzbogacona została o nowe warianty rozgrywek dzięki zastosowaniu dodatkowej kostki rozszerzającej zakres edukacyjny gry. Rozszerzona instrukcja: Do gry dołączono rozbudowaną instrukcję w języku polskim zawierającą: wprowadzenie metodyczne dla nauczycieli, rodziców oraz samych graczy, rozbudowane scenariusze rozgrywek, propozycje zabaw i ćwiczeń edukacyjnych. Instrukcja w języku polskim to również udogodnienie dla osób nie znających języka obcego w stopniu wystarczającym do zapoznania się z oryginalną, obcojęzyczną wersją instrukcji, a także możliwość samodzielnego pokierowania zabawami językowo-edukacyjnymi z dziećmi lub rówieśnikami. Gra opracowana została w oparciu o kryteria Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego (Marco común europeo de referencia para las lenguas) - poziom A2-B1 Więcej informacji na temat gier do nauki języka hiszpańskiego znajdziesz tutaj Zestaw zawiera: -składaną kartonową planszę o wymiarach 40x40cm -dwie talie kart po 66 sztuk -60 kolorowych żetonów -składaną kartonową kostkę do gry -4-stronicową instrukcję metodyczną w języku hiszpańskim z opisem reguł gry, -dodatkową kostkę do gry, -rozbudowaną instrukcję w języku polskim.
Format 21,5x14,5 cm.
Opakowanie: eleganckie kartonowe pudełko, folia.
ISBN 9788853613752.
Wydawnictwo ELI & ET TOI

No hay comentarios de clientes por ahora.