Novedades

no hay nuevos productos en este momento

 

 

Kto jest dociekliwy i ciekawy Hiszpanii - serdecznie zapraszamy do naszej wrocławskiej księgarni w Zaułku Solnym we wtorek 21 marca o 19:00 na książkową fiestę z autorką ksiażki OLÉ! HISZPANIA DLA DOCIEKLIWYCH!

MARIO VARGAS LLOSA aut. Urszula Ługowska

Książka przekracza więc granice pracy z zakresu historii literatury, podejmując również wątki z zakresu politologii i historii idei.

Más detalles

¡Precio rebajado! 43,00 zł IVA incluído

63,00 zł IVA incluído

9788306033328

Añadir a la cesta

otros productos de la misma categoría: (30)

Jak pisze Urszula Ługowska: „Dominuje przekonanie, że jest dwóch różnych Vargasów Llosów: ten «prawdziwy», czyli autor esejów, artykułów i działacz polityczny, i ten «fikcyjny», powieściowy. To wrażenie potęguje on sam, wielokrotnie umieszczając siebie w charakterze jednego z bohaterów na kartach książek, a w niektórych podejmuje też temat kreacji literackiej. W niniejszej biografii chciałam pokazać, że wbrew tym opiniom jest tylko jeden, integralny Mario Vargas Llosa. Wszystkie idee i poglądy polityczne, które wyznawał w ciągu długiego i ciekawego życia, są wyłożone w jego książkach. Jest to więc biografia napisana poprzez analizę twórczości pisarza. … Jednym z celów biografii jest ukazanie kontekstu historycznego, w jakim powstawała twórczość Maria Vargasa Llosy, i odniesienie jej do peruwiańskiego życia politycznego, literackiego, umysłowego. ... Książka przekracza więc granice pracy z zakresu historii literatury, podejmując również wątki z zakresu politologii i historii idei”.

Mario Vargas Llosa (ur. 1936) - peruwiański pisarz, dziennikarz i polityk (w 1993 roku przyjął obywatelstwo hiszpańskie), laureat Nagrody Nobla (2010), członek Peruwiańskiej Akademii Języka i Hiszpańskiej Akademii Królewskiej, w latach 1976-1979 prezes międzynarodowego Pen Clubu, kandydat na prezydenta Peru (1990), autor powieści, nowel, opowiadań, sztuk teatralnych, rozpraw krytycznoliterackich, reportaży i artykułów.

Doktor Urszula Ługowska - iberystka i politolog, pracownik Instytutu Studiów Iberyjskich i Iberoamerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego, opublikowała książkę Boom kokainowy w Ameryce Łacińskiej - Casus Boliwii (2002) oraz Trockizm. Doktryna i ruch polityczny (współautor August Grabski, 2003

  • Número de páginas: 568
  • Editorial: PIW

No hay comentarios de clientes por ahora.